• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy nadal warto jeździć do Egiptu?

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto brać pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej zamożna, niż inne regiony kraju, który może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, choćby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, ale również oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet myśli, iż Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne widoki albo ciepłe plaże, lecz również dały nam genialnych naukowców, pyszne jedzenie czy luksusowe auta. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest bardzo klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Bardzo dobre są także miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, lecz również warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem czeka na ten wspaniały czas jakim jest urlop. Po długich tygodniach wytężonej pracy w końcu przychodzi ta chwila kiedy możemy wraz z bliskimi wyjechać na wspólny odpoczynek. Obecnie opcji w tymże zakresie posiadamy tak dużo, iż niełatwo bywa zdecydować się. Warto zapoznać się szczegółowo z ofertami różnych biur podróży, które mają nierzadko do zaoferowanie sporo ciekawych miejsc w przystępnej cenie.
Jeżeli tylko mamy taką sposobność i chcemy trochę zaoszczędzić, warto wybrać czas na wypoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny wówczas bywają o wiele niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę również by oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się morze lub dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą temperaturę oraz ciekawe miejsca do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona ważną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wczay do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi przepięknymi zabytkami i opowieściami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może uchodzić za niemalże prawdziwy raj. Przecież to wspaniałe państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego pragnie wybrać się wielu turystów. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że wycieczka do Australii to duży wydatek finansowy. To przecież kraj położony na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeśli naprawdę się postaramy, pewnie uda się nam zwiedzić Australię. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba jasno przyznać, iż Australia może zaoferować dla turystów bardzo dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz także wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – choć jest również duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, który może każdemu z nas zaoferować bardzo wiele rewelacyjnych widoków oraz Odkryjmy wschód Europy!
Europa to niezwykły kontynent. W końcu na tej małej powierzchni znajduje się kilkadziesiąt państw. Każdy z krajów choćby odrobinę się od siebie różni. I właśnie z tego powodu Europa to ciągle najbardziej wspaniały oraz najbogatszy kontynent. Najbliższe lata nam pokażą czy Europejczycy zdołają pokonać wszystkie kłopoty, takie jak np. bezrobocie wśród zwłaszcza młodych czy przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednak także spojrzeć na taką część Europy, która jest jakby zapomniana. Mowa tutaj o takich państwach, które są położone na wschód od naszego kraju. Na przykład Białoruś, czyli jedyny europejski kraj rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie ma wielu dużych miast – wyjątek to m.in. Mińsk, czyli stolica kraju, to jednakże nie jest to wadą. Najpotężniejszym atutem Białorusi jest pewna oryginalność, swojego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – choć niestety ciągle daleko nam do poziomu życia w Niemczech, to jednak widać gigantyczną różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – należy zaznaczyć, iż w 1989 roku, gdy walił się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje duży minus takich państw jak Białoruś, lecz także chociażby Mołdawia. Jednak nie zmienia to faktu, że warto odkrywać wschodnią Europę.

1. Znajdź tutaj

2. Przeczytaj więcej

3. Przejrzyj

4. Zajrzyj tutaj

5. Znajdź więcej

Categories: Turystyka

Comments are closed.